500 GB kapasiteli harddisk kayıt süresi, ortalama 10 gündür. Ancak kameranın kayıt süresini belirleyen temel faktör, güvenlik kamerası sisteminin sahip olduğu teknolojinin ne kadar kaliteli olduğuyla yakından ilgilidir. Yeni nesil güvenlik kamerası sistemlerinde, yüksek çözünürlüklü kayıtlar daha uzun süre ile kayıt altında tutulabilir. Bu yüzden toplu konutlarda veya iş yerlerinde kullanılacak güvenlik kamerası sisteminin seçiminde uzmanlara danışılması önemli bir husustur. 500 GB harddisk kayıt süresi de bu tür teknolojiye göre değişiklik gösterir.

500 GB Harddisk Kaç Gün Kayıt Yapar?

500 GB harddiskin günlük kayıt süresi, sistemin sahip olduğu kapasiteye bağlıdır. Yeni nesil teknolojilere sahip 500 GB kapasiteli bir harddisk ile ortalama 10 gün kaydetme süresine sahiptir. Bu sistemin sahip olduğu özellikler 4’lü kayıt cihazı ile 4 adet 1.3 Ahd kameralı bir sistem olmalıdır. Bu şekilde toplu konutlarda, apartmanlarda, sitelerde veya işyerlerinde ortak alanın güvenliği sorunsuz bir şekilde kurulabilir. 500 GB kapasiteli harddiskin yerine daha yüksek kapasitesi bulunan harddisk alındığında kaydetme süresi de artış gösterebilir.

500 GB Harddisk Güvenlik Kamerası Sistemi

500 GB harddisk güvenlik kamerası sistemleri, ortalama 2 hafta ile 4 hafta aralığında kaydetme yapmaktadır. Küçük işletmelerde güvenlik kamerası kayıt süresi genellikle 30 günün altında tutulmaz. Dolayısıyla 30 gün dolduğunda güvenlik kamerası sistemi eski kayıtları en uzak günden itibaren olacak şekilde silmeye başlar. Devlet kurumlarında ve büyük işletmelerde kullanılan güvenlik kamerası sistemleri 500 GB ve daha yüksek boyutta depolama kapasitesine sahiptir. Bu şekilde ortalama 10-15 günlük kayıt alınarak iş yeri ve konutlardaki bağımsız alanların güvenli hale getirilmesi amaçlanmaktadır.

500 GB Harddisk Güvenlik Kamerası Yeterli Mi?

500 GB harddiskli güvenlik kamerası sistemi, işyeri veya küçük işletmeler için ideal bir kayıt tutma kapasitesine sahiptir. Ancak güvenlik kamerasından daha fazla beklenti olduğu ve riskli durumların yaşandığı yerlerde ise güvenlik kamerası kayıtlarını daha uzun süre tutmak önemli olabilir. İşte bu tür durumlarda 500 GB harddisk kayıt süresi ortalama 10 gün olduğu için beklentileri karşılayamayabilir.

Bu yazıyı derecelendirin!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]