1 TB kapasiteli harddiskin kayıt süresi, ortalama 30 gün olarak tanımlanmaktadır. Güvenlik kameralarında kayıt süresini belirleyen bazı kriterler vardır. Güvenlik kamerasının son teknoloji olmasının yanı sıra DVR adı verilen dijital kayıt cihazlarının da performansı önemlidir. Bu nedenle yüksek çözünürlüklü güvenlik kamerası kayıtlarını uzun süre elde tutabilmek için kayıt cihazının kapasitesine dikkat edilmelidir. 1 TB harddisk kayıt süresi ortalama 30 günden başlayıp sahip olunan güvenlik kamerası sistemine göre daha uzun sürelere çıkabilmektedir.

Toplam’da 1 TB Harddisk Güvenlik Kamerası Kayıt Süresi

1 TB HDD güvenlik kamera kayıtları, ortalama 1 aylık süre ile tutulmaktadır. Yüksek çözünürlüklü kayıt imkanı tanıyan cihazlarla bağlantılı olarak kullanılan DVR cihazları genellikle 1 TB kapasiteli seçilmektedir. İşyerlerinde, sitelerde, apartmanlarda ve küçük ölçekli işletmelerde 1 TB harddisk kapasiteli güvenlik kamerası sistemleri kullanılmaktadır. Bu sistemlerin ortalama günlük kayıt süresi 20-30 gün arasında değişir. Örneğin 4’lü kayıt cihazı ile 4 adet 1.3 Ahd kameralı bir sistem 1 TB harddisk ile 22-30 gün kayıt yapar.

1 TB Harddisk Güvenlik Kamera Sistemleri

1 TB harddiskli güvenlik kamerası sistemi, teknolojik açıdan ne kadar iyi özelliklere sahipse kayıt süresi de o kadar artacaktır. Resmi kurumlarda ortak alanların, güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan dış ve iç mekan güvenlik kamerası sistemlerinde genellikle 1 TB ve üzerinde kayıt cihazları kullanılır. DVR adı verilen dijital kayıt cihazının kayıt tutma kapasitesi ne kadar yüksekse, görüntüler o kadar uzun süre elde edebilirsiniz. Bu yüzden güvenlik kamerası sitemi seçerken uzman kişilerden destek alarak sizin için en ideal sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Kamera Kaydı için 1 TB HDD Yeterli Mi?

Güvenlik Kamera Kayıt işleminde 1 Terabayt hardiskli güvenlik kamerası kapasitesi, 30 gün civarında kayıt tutma imkanı tanıdığı için pek çok işletme ve konut için yeterlidir. 1 TB kapasiteli harddiske sahip güvenlik kamerası sistemleri işyerleri ve konutlar için son derece ideal bir kayıt imkanı tanımaktadır. 1 TB harddisk kayıt süresi kayıtların çözünürlük seviyesine bağlı olarak ortalama 30 günden başlayıp daha uzun sürelere çıkar.

Bu yazıyı derecelendirin!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]