Yüz Tanıma Sistemi

yüz-tanıma-sistemi-ozelguvenlik-gen-tr-1007
yüz-tanıma-sistemi-ozelguvenlik

Yüz Tanıma

Yüz tanıma sistemi, insan yüz şekillerine göre bir şifreleme sistemi oluşturan ve bunun üzerinden güvenlik protokolü uygulayan sistemlere verilen bir genel addır. Teknoloji çağında yaşamamız sebebi ile oldukça yaygın bir şekilde kullanılan bu sistemler, birçok yerde güvenlik sistemi olarak kullanılmaktadır. 

Yüz Tanıma Sisteminin Özellikleri

Görüntü üzerinden çeşitli işlemler yapan yüz tanıma sistemi, güvenlik amacı ile tercih edilen bir teknolojidir. İnsanlar tıpatıp olarak birbirlerine benzemezler. Her insanın kendine özgü bir yüz yapısı ve özellikleri vardır. İnsan yüzlerini detaylı olarak inceleyen bu sistem, herkesi ayırt edebilen bir algoritmaya sahiptir. Bu algoritma çok hızlı bir şekilde çalışarak belirli bölgedeki girişlerin güvenliğini sağlıklı bir şekilde sağlar.

Yüz tanıma sistemi, son derece gelişmiş teknolojiler, kameraların birleşimi ile ortaya çıkarılmaktadır. Biyometrik sistem ile çalışırlar ve modellerine göre çeşitli farklı özellikler barındırırlar.

Yüz Tanıma Sisteminin Çalışma Şekli

Kişi ve şirketlerin istekleri doğrultusunda üretilen yüz tanıma sistemleri, kolaylıkla güvenli geçiş noktalarına yerleştirilirler ve kontrol konusunda büyük kolaylıklar sağlarlar. Cihaz, güvenli geçiş bölgelerine yerleştirildikten sonra, geçişine izin verilecek kişilerin yüz fotoğrafları üç boyutlu bir şekilde bilgisayara aktarılır.

Yüz fotoğrafları üç boyutlu olarak bilgisayara aktarılan kişilerin, çeşitli bilgileri bu sisteme bağlı bir dosyaya eklenir. Bu işlemler sonucu geçiş izni bulunan kişilerin yüz fotoğrafları ve kişisel bilgileri sistemde kayıtlı olarak yer alır. Geçiş izni bulunan kişiler, güvenli geçiş bölgesine geldiğinde cihaz tarafından yüzü hızlı ve doğru bir şekilde taranır. Sistemde yer alan bilgiler ve fotoğraflar ile karşılaştırılır. Uyuşma sağlanırsa geçiş izni verilir ve kişi bu bölgeden geçer. Uyuşma sağlanmadığı durumlarda kesinlikle geçiş izni verilmez. Böylece kişi ve şirketlerin güvenliği sağlanır.

Yüz Tanıma Sisteminin Kullanıldığı Alanlar ve Faydaları

Çok hızlı çalışan biyometrik güvenlik sistemleri konumunda yer alan yüz tanıma sistemi, insan yüzünü detaylı bir şekilde tarayan son derece gelişmiş özelliklere sahip bir teknolojik sistemdir. Kolay ve hızlı kullanımı sayesinde giderek yaygınlaşan bu sistem, her alanda tercih edilen bir teknoloji olarak karşımıza çıkmaktadır.

Şirketlerde maliyetleri azaltan ve çalışma hızını artıran yüz tanıma sistemleri, güvenlik görevini ucuz ve pratik bir şekilde yerine getirmektedir. Giriş çıkışların net olarak raporlanması sayesinde, şirket ve kişiler hakkında tam hakimiyet sağlanır.

1500+ +
Mutlu Müşteriler

Bizimle çalışan müşterilerimiz Güvende oldukları için memnuniyetlerini dile getirmekteler.

27+ +
Tamamlanan Proje

Güvenlik Sistemleri ve Akıllı Ev Teknolojisi ile alakalı bir çok projeyi tamamladık.

145+ +
Ekibimiz

Firmamız Eğitimli, Profesyonel işinin ehli Bir ekiple çalışmaktadır.

400+ +
Avantajlar

Gks Güvenlik Sistemlerinde bir çok avantaj’dan yararlanabilirsiniz.

Neredeyiz ?
Neredeyiz ?

Şirketimiz istanbul / Maltepe ilçesindedir. herhangi bir soru ve görüşünüz için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Sorunuz mu Var ?
Hizmetler için Fiyat Teklifi
Hizmetler için Fiyat Teklifi

Güvenlik Kamera ve Akıllı ev sistemleri ve Diğer hizmetlerimiz için Şeffaf fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bilgi Alın
Bu yazıyı derecelendirin!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]