Turnike Sistemleri

turnike-sistemleri-ozel-guvenlik-gen-tr
turnike-sistemleri-ozelguvenlik

Turnike Sistemleri

Turnike Sistemleri metal paslanmaz özellik gösteren maddelerden oluşturulan ve uygulandığı ortama geçiş kontrol uygulama imkanı sunan düzeneklerdir. Günümüzde en çok kullanılan güvenlik sistemidir. Uygulaması ve kullanımı oldukça kolaydır. Bu nedenle sık sık tercih edilmektedir.  Maliyet oranları oldukça düşüktür. İnsanların isteği doğrultusunda sahip olduğu özellikler çağın gereksinimlerine uygun olarak yenilenebilmekte ve geliştirilebilmektedir. İsteğe bağlı olarak yüz tanıma özelliğine sahip olan, parmak izi okuma özelliğine sahip olan ve kart okuma özelliğine sahip olan çeşitlere dönüştürülebilmektedir.

Turnike Sistemleri Çeşitleri Nelerdir?

Bu sistemler yenilenebilir ve geliştirilebilir teknolojilere sahip olduğundan dolayı pek çok çeşidi bulunmaktadır. Genel olarak bakılacak olursa 4 çeşidi bulunmaktadır.

Bel Turnikeleri

Bu turnike çeşitleri genel olarak 3 kollu turnike sistemleri olarak da bilinmektedir. Geçişler esnasında dönen bir mekanizmaya sahiptir. Gerek içeride gerek dışarıda kullanılmaktadır. Kullanılacağı mekânın iç ya da dış olması üretileceği malzemenin de farklılaşmasına sebep olmaktadır. Dışarda sıcak, soğuk ve yağışa dayanıklı paslanma sorunu yaşatmayan malzemelerden üretilmektedir. Ayrıca bu sistemler jeton, parmak izi, kart ile çalışan ya da yüz tanıma sistemine entegre olarak birlikte çalıştırılabilmektedir.

Hızlı Geçiş Turnikeleri

Bu turnikeler hem giriş hem de çıkış yapabilme özelliğine sahiptir. Üretiminde uygulanan ışıklandırma sistemi diğer turnike çeşitlerine göre daha farklı bir görünüm katmaktadır. Trafik lambalarında bulunan yeşil ışık yanınca geç, kırmızı ışık yanınca dur felsefesinden yola çıkılarak bu sistem meydana getirilmiştir. Bu turnike sistemleri görsel açıdan geliştirilmiştir. Yeşil renk ok giriş yapılışını kırmızı renkli ok ise çıkış yapılışını ifade etmektedir.

Boy Turnikeleri

Diğer turnikelerden ebat olarak daha yüksektir. Sahip olduğu yükseklik bir insan boyuna ulaşmaktadır. Yüksek güvenlik içeren alanlarda sık sık uygulanmaktadır. Özellikle stadyumlarda, ceza evlerinde ve askeri kurumlarda kullanılmaktadır. Yaşanabilecek doğal afetlerde bu sistemler kendi kilidini kendi açarak insanlara serbest geçme imkânı sunar. Bu tür turnikelerde diğer sistemlere entegre edilerek kullanılabilmektedir.

Kişiye Özel Turnikeler

Bu turnikelere engelli turnikeleri ya da VIP turnikelerde denilmektedir. Çünkü kullanacak bireylere özel olarak tasarlanmaktadır. Özellikle engelli bireylerin yaşadığı sıkıntılardan dolayı kullanım alanı her geçen gün sürekli artmaktadır.

1500+ +
Mutlu Müşteriler

Bizimle çalışan müşterilerimiz Güvende oldukları için memnuniyetlerini dile getirmekteler.

1127+ +
Tamamlanan Proje

Güvenlik Sistemleri ve Akıllı Ev Teknolojisi ile alakalı bir çok projeyi tamamladık.

35+ +
Ekibimiz

Firmamız Eğitimli, Profesyonel işinin ehli Bir ekiple çalışmaktadır.

70+ +
Avantajlar

Gks Güvenlik Sistemlerinde bir çok avantaj’dan yararlanabilirsiniz.

Neredeyiz ?
Neredeyiz ?

Şirketimiz istanbul / Maltepe ilçesindedir. herhangi bir soru ve görüşünüz için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Sorunuzmu var ?
Hizmetlerinizin maliyeti?
Hizmetlerinizin maliyeti?

Güvenlik Kamera ve Akıllı ev sistemleri ve Diğer hizmetlerimiz için Şeffaf fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şimdi Öğrenin
Bu yazıyı derecelendirin!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]