Termal Kamera

termal-kamera-ozel-guvenlik-gen-tr
termal-kamera-ozel-guvenlik-sistemleri

Termal Kamera

Termal Kamera ısı yardımıyla çalışan kameralardır. Işık kesinlikle çalışmasını sağlayan etkenlerden değildir. Termal sistemler canlı vücudundaki sıcaklığı renklendirerek gösterme imkânı sunmaktadır. Her derecenin kendine özgü bir renk karşılığı bulunmaktadır. Bu renk kodları sayesinde ısının kaç derece olduğunu ve tehlike arz edip etmediği öğrenilmektedir. Özellikle askeri alanda kullanılmakta iken şu an pek çok alanda kullanılmaya başlamıştır. Termal sistemler ayrıca kızıl ötesi ışınlardan da yararlanmaktadır. Bu nedenle kızılötesi kameralar olarak da adlandırılmaktadır.

Termal Kamera Çeşitleri Nelerdir?

Bu kamera çeşitleri kullanım alanlarına ve şekline göre 3 farklı türde bulunmaktadır.

El Tipi Kullanılan Termal Kameralar

Bu kameralar küçük ve kolay taşınabilme özelliğine sahip cihazlardır. Pek çok alanda hizmet vermektedir. Bu Termal Kamera sistemleri genellikle elektrik akımı incelemelerinde ve bakımında kullanılmaktadır. 

Gaz Algılama Özellikli Termal Kameralar

Bu sistemler genellikle gaz sızıntılarının fark edilmesini ve oluşan bu tehlikenin önlenmesi amacıyla kullanılmaktadır. Bunun yanında alarm sistemi eklenmesi ile tehlike boyutu artmadan yetkili kişiye ikazlar göndermektedir.

Sabit Termal Kameralar 

Genellikle bilgi toplamaya yarayan araştırma ya da bilimsel amaçlı kullanılan kameralardır. Özellikle ateşli hastalıklarda hastalığın teşhisinde bilimsel açıdan kullanılır. Koyu renkli kırmızı tonları tehlikeyi bildirir. Turuncu ve sarı tonları da ısıyı ifade eder. Mavi, mor, yeşil renkler ise soğukluğu ifade eder.

Termal Kamera Kullanım Alanları Nerelerdir?

Büyük sanayi tesislerinde oluşabilecek elektrik ve gaz sızıntılarının fark edilmesi ve önlenmesi amacıyla, mühendislik alanında yapılan çalışmalarda, bilimsel alanda yapılan incelemelerde, ateşli salgın hastalık dönemlerinde hastaların tespitinde ve uygulandığı ortama güvenlik sağlamakta, askeri alanlarda oluşabilecek izinsiz girişleri önlemede, olası su kaçaklarının tespitinde ve erkenden önlenmesinde, ortamda oluşan fazla nemin tespitinde, denizcilik sektöründe hem savunma hem de yol bulabilmede, sıcak su tespitinde, elektrik panolarında, aşınma etkisinde kalan alanda yaşanan aşınma oranının bulunmasında, konutlarda enerji tasarrufu sağlayabilmek amacıyla Termal kamera kullanılmaktadır. Özellikle can ve mal güvenliğini sağlamadaki başarısı bu sistemlerin en belirgin yararlarındandır. Sağladığı bu yararlar termal kamera sistemlerinin kullanım alanlarını arttırmakta ve her geçen gün yeni alanlarda hizmet vermeye başlamaktadır.  

1500+ +
Mutlu Müşteriler

Bizimle çalışan müşterilerimiz Güvende oldukları için memnuniyetlerini dile getirmekteler.

1127+ +
Tamamlanan Proje

Güvenlik Sistemleri ve Akıllı Ev Teknolojisi ile alakalı bir çok projeyi tamamladık.

35+ +
Ekibimiz

Firmamız Eğitimli, Profesyonel işinin ehli Bir ekiple çalışmaktadır.

70+ +
Avantajlar

Gks Güvenlik Sistemlerinde bir çok avantaj’dan yararlanabilirsiniz.

Neredeyiz ?
Neredeyiz ?

Şirketimiz istanbul / Maltepe ilçesindedir. herhangi bir soru ve görüşünüz için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Sorunuzmu var ?
Hizmetlerinizin maliyeti?
Hizmetlerinizin maliyeti?

Güvenlik Kamera ve Akıllı ev sistemleri ve Diğer hizmetlerimiz için Şeffaf fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şimdi Öğrenin
Bu yazıyı derecelendirin!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]