PTZ (Mobese) Kamera

ptz-mobese-kamera-ozel-guvenlik-gen-tr
mobese-kamera-ozel-guvenlik-gen-tr

PTZ (Mobese) Kamera

PTZ (mobese) kamera, pan, tlit, zoom özellikleri olan ve dijital açıdan kontrol edilerek değiştirilme yeteneği bulunan kameralardır.

PTZ (mobese) kameraların açılımı şu şekilde olmaktadır;

  • Pan: Kamerayı sağa ve sola döndürebilme yeteneği
  • Tlit: Kamerayı yukarı ve aşağı yönlendirebilme yeteneği
  • Zoom: Kameranın lensi üzerinde otomatik yakınlaştırma ve uzaklaştırma özelliği bulunmasıdır.

PTZ (Mobese) kamera, teknolojinin de gelişmesi ile birlikte özel askeri güvenlik ve emniyet birimleri tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Günümüzde üretimindeki artış ile birlikte maliyetinin düşmesi, tercih edilme sebebini arttırmaktadır.

PTZ (Mobese) Kameralarının Genel Özellikleri

PTZ (Mobese) kameraların dijital kontrol yetenekleri bulunmaktadır. PTZ (mobese) kamera hız bakımından slow ve speed dome olmak üzere iki çeşittir ve kullanım yerine göre hızı ayarlanabilmektedir. Kameraları kontrol etmek amacı ile bir seri haberleşme protokolü kullanılmaktadır. Kameralar bulundukları alana uygun olarak sürekli kendi etrafında 360 derece dönebilmektedir.

PTZ (mobese) kameralar belirlenen zoom programları ve dijital kontrol yetenekleri ile birlikte acil bir durum anında zoom yaparak istenilen alanı net olarak gösterebilmektedir. Örneğin; ışık ihlali yapan ya da kaza yapan bir aracın plakasını zoom ile yakınlaştırarak rahatlıkla gösterebilmektedir.

PTZ (Mobese) Kameraların Kontrolü Nasıl Yapılır?

PTZ (mobese) kamera; DVR kayıt kartı, DVR kayıt cihazı ve Kontrol üniteleri ile sorunsuz yönetilebilir.

DVR Kayıt Kartı ile Kontrol

PTZ (mobese) kameralar kontrol edilecek olan PTZ kamera sayısı, kamera markası ve modeline göre değişiklik gösterir. DVR kartına yazılan görüntünün kaydı ile internet ya da ağ bulunan her yerden kontrol sağlanabilir. Bu kontrolü sağlayabilmek için PTZ (mobese) kamera ile kayıt kartında bulunan numaranın eşleşmiş olması gereklidir Akabinde PTZ (mobese) kamera ile kullanılan haberleşmenin protokolünün eşleşmiş olması gereklidir.

DVR Dijital Kayıt Cihazı ile Kontrol 

PTZ (mobese) kameralar DVR dijital kayıt cihazına bağlanarak internet üzerinden dijital kontrolü yapılabilir. Cihaza uyumlu olan kumanda bir kontrol paneli görevinde bulunarak kayıt kolaylıkla kontrol edilir.

Kontrol Ünitesi Yardımı ile Kontrol

Bu kontrol şeklinde ise PTZ (mobese) kameralar bir joystickle yardımı ile kontrol edilir. Daha çok askeri PTZ (mobese) sistemlerinde, fabrika kayıt izleme sistemlerinde, kapalı devre kamera sistemlerinde kullanılır

1500+ +
Mutlu Müşteriler

Bizimle çalışan müşterilerimiz Güvende oldukları için memnuniyetlerini dile getirmekteler.

1127+ +
Tamamlanan Proje

Güvenlik Sistemleri ve Akıllı Ev Teknolojisi ile alakalı bir çok projeyi tamamladık.

35+ +
Ekibimiz

Firmamız Eğitimli, Profesyonel işinin ehli Bir ekiple çalışmaktadır.

70+ +
Avantajlar

Gks Güvenlik Sistemlerinde bir çok avantaj’dan yararlanabilirsiniz.

Neredeyiz ?
Neredeyiz ?

Şirketimiz istanbul / Maltepe ilçesindedir. herhangi bir soru ve görüşünüz için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Sorunuzmu var ?
Hizmetlerinizin maliyeti?
Hizmetlerinizin maliyeti?

Güvenlik Kamera ve Akıllı ev sistemleri ve Diğer hizmetlerimiz için Şeffaf fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şimdi Öğrenin
Bu yazıyı derecelendirin!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]