Parmak İzi – Damar Tanıma Sistemi

parmak-izi-damar-tanıma-sistemi-ozengeuvenlik-gen-tr-1007
parmak-izi-tanıma-ozelguvenlik

Parmak İzi Nedir?

Gelişen teknoloji ile birlikte güvenlik sistemleri gereğini ve önemini her geçen gün büyük bir hızla arttırmaktadır. Bu nedenle birbirinden farklı güvenlik sistemleri geliştirilmekte ve geliştirilmeye de hızla devam etmektedir. Bu sistemler arasında en yaygın olarak kullanılan sistemlerden biride parmak izi sistemleridir. Parmak izi sistemleri kişinin parmak izinin taranarak sisteme dahil edilmesi sonucunda kullanılmaktadır. Parmak izi kişiye özeldir çünkü her insanın sahip olduğu parmak izi birbirinden farklıdır. Bu da bu sistemi diğer güvenlik sistemlerinden daha özel kılmaktadır.

Parmak İzi Kullanım Alanları Nerelerdir?

Parmak izi sistemi çok güvenlikli bir sistem olduğundan emniyet kuvvetleri tarafından, askeri kuvvetlerin tesislerinde, bankalarda, ATM cihazlarında parmak izi – damar sistemi sıkça kullanılmaktadır. Bunun dışında günümüzde güvenlikle alakalı olarak tüm kamu kurum ve kuruluşlarında da kullanılmaya başlamıştır çünkü uygulandığı ortam ve çalışanlarına üst düzey koruma imkânı sunmaktadır. Bu kadar kullanışlı sistemlere evler, villalar ve yazlıklar gibi kişisel yaşam alanlarında da sık sık rastlanmaktadır. Kullanım alanları çok geniştir ve hızla genişlemeye yenilerini eklemeye devam etmektedir.

Neden Parmak İzi?

Parmak izleri her insanda birbirinden farklıdır. Kopyalanması imkansızdır. Parmak üzerinde bulunan damarların dizim şekli, sahip olduğu halkaların dizimi herkeste farklılıklar içermektedir. Bu biyolojik farklılık da bu sistemin oluşmasını sağlamıştır. 3 çeşit parmak izi sistemi bulunmaktadır.

Optik Parmak İzi

Bu parmak izi + damar sistemleri arasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Parmak izinin ışık yardımı ile birleşerek alınmasına optik parmak izi sistemi adı verilmektedir.

Ultrasonik Parmak İzi

Bu sistem ise parmağın izini ses dalgalarından aldığı yardım ile çıkarmaktadır. Parmaklarda kirlilik olsa dahi sistem kusursuz bir şekilde çalışmaktadır.

Kapasitif Parmak İzi

Bu sistemde ise 2 adet sensör bulunmaktadır. Bu sensörler aracılığıyla parmak izinin sayısal bir görüntüsü oluşturulmakta ve mevcut olan sisteme aktarılmaktadır.

Parmak İzi Sisteminin Faydaları Nelerdir?

Bu sistemlerin çok fazla faydası bulunmaktadır. En önemlisi zamandan büyük oranda tasarruf sağlar. Kart gibi nesneleri taşımaktan ve bunların üretiminden tasarruf etme imkanını bulunmaktadır. Uygulandığı alanlarda oluşan büyük kalabalıkların önüne geçerek hızlılık sağlamaktadır.

1500+ +
Mutlu Müşteriler

Bizimle çalışan müşterilerimiz Güvende oldukları için memnuniyetlerini dile getirmekteler.

27+ +
Tamamlanan Proje

Güvenlik Sistemleri ve Akıllı Ev Teknolojisi ile alakalı bir çok projeyi tamamladık.

145+ +
Ekibimiz

Firmamız Eğitimli, Profesyonel işinin ehli Bir ekiple çalışmaktadır.

400+ +
Avantajlar

Gks Güvenlik Sistemlerinde bir çok avantaj’dan yararlanabilirsiniz.

Neredeyiz ?
Neredeyiz ?

Şirketimiz istanbul / Maltepe ilçesindedir. herhangi bir soru ve görüşünüz için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Sorunuz mu Var ?
Hizmetler için Fiyat Teklifi
Hizmetler için Fiyat Teklifi

Güvenlik Kamera ve Akıllı ev sistemleri ve Diğer hizmetlerimiz için Şeffaf fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bilgi Alın
Bu yazıyı derecelendirin!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]