Kelebek Turnike

kelebek-turnike-ozel-guvenlik-gen-tr
kelebek-turnike-ozelguvenlik

Kelebek Turnike Nedir?

Günümüzde en yaygın kullanılan turnike sistemlerinin başında gelmektedir. Uygulama ve kullanım açısından sağladığı kolaylık bu sistemlerin uygulama alanlarını arttırmaktadır. Uygulama alanının sabit olduğu giriş ya da çıkışların sabit olduğu farklılık göstermediği alanlara uygulanmaktadır. Kelebek Turnike tek yönlü giriş imkanı sunan turnike sistemlerindendir. Oluşabilecek karışıklıkları gidermek amacıyla giriş ve çıkışları birbirinden ayırt etmeye yaramaktadır. Elektrikli bir sisteme gereksinim duymamaktadır. İç ve dış ortamda kullanımına göre üretiminde birbirinden farklı maddeler kullanılmaktadır. Dışarıda kullanılan turnikeler paslanmaz çelik den ya da alüminyumdan üretilmektedir. Böylece darbelere ve ezilmelere karşı da çok dayanıklıdır. Tek yönlü çalıştığından çıkış işlemi yapılamaz çünkü sistem kendini ters yönden girişlere karşı kilitlemektedir. El ile itilerek çalışmaktadır. Yüz tanıma, parmak izi okuma, kart, ya da jeton gibi uygulamalı sistemlere bağlanamaz ve bunlarla birlikte kullanılamaz. Geliştirilme imkânı diğer sistemlerden farklı olarak bu sistemlerde kullanılamaz. Kelebek Turnike basit bir sistemden oluşmaktadır. Uygulandıkları yerden sökülme ya da alacağı herhangi bir darbeye karşı oldukça dayanıklıdır.

Kelebek Turnike Nerelerde Kullanılır?

Kelebek turnikelerin kullanım alanı uygulamadaki kolaylığından dolayı oldukça fazladır özellikle marketlerde, otobüs ya da metro duraklarında, üniversitelerde, yurtlarda, depolarda, bankalarda, iş merkezlerinde, lunaparklarda, spor salonlarında, müzelerde, tiyatrolarda, konser alanı girişlerinde ve sabit giriş çıkış imkânı sunan iş yerlerinde kullanılmaktadır.

Kelebek Turnikenin Faydaları Nelerdir?

Kelebek turnikeler genel olarak sunduğu tek yönlü giriş sebebiyle güvenlik amaçlı kullanılmaktadır. Marketlerde ve alışveriş merkezlerinde yaşanma ihtimali yüksek olan hırsızlık vakalarında önleyici tedbirler kapsamında kullanım imkânı sunmaktadır. Bunun dışında kaçma girişimlerinde ters yöne açılmayışı hırsızlara zaman kaybı yaşatarak yakalanmalarına da sebep olmaktadır. Uygulandığı alanlarda giriş sırasında oluşabilecek izdihamı önler ve tek geçiş imkânı sunar. Emniyet güçleri tarafından yapılacak kimlik kontrollü geçişler esnasında kontrollü geçişler yapılmasını ve insanların aradan kontrol edilmeden geçmesini de önlemektedir. Bu da Kelebek Turnike sistemlerinin olası terör eylemleri gibi olumsuz durumların yaşanmasını büyük oranda engellediğini göstermektedir. Yarattığı sıralı düzen sayesinde zamandan tasarruf etme imkanı sunmaktadır. Saldırı ve baskın gibi olumsuz durumların önüne geçmektedir.  

1500+ +
Mutlu Müşteriler

Bizimle çalışan müşterilerimiz Güvende oldukları için memnuniyetlerini dile getirmekteler.

1127+ +
Tamamlanan Proje

Güvenlik Sistemleri ve Akıllı Ev Teknolojisi ile alakalı bir çok projeyi tamamladık.

35+ +
Ekibimiz

Firmamız Eğitimli, Profesyonel işinin ehli Bir ekiple çalışmaktadır.

70+ +
Avantajlar

Gks Güvenlik Sistemlerinde bir çok avantaj’dan yararlanabilirsiniz.

Neredeyiz ?
Neredeyiz ?

Şirketimiz istanbul / Maltepe ilçesindedir. herhangi bir soru ve görüşünüz için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Sorunuzmu var ?
Hizmetlerinizin maliyeti?
Hizmetlerinizin maliyeti?

Güvenlik Kamera ve Akıllı ev sistemleri ve Diğer hizmetlerimiz için Şeffaf fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şimdi Öğrenin
Bu yazıyı derecelendirin!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]