Kayıt Cihazları

ozelguvenlik-gen-tr-kayıt-cihazları
kayıt-sistemleri-ozelguvenlik

Kayıt Cihazları

Güvenlik sistemlerinde, güvenlik kameraları aracılığı ile alınan görüntüleri kayıt altına alma özelliğine sahip cihazlara Kayıt cihazları denir. Oldukça geniş özellikli olan kayıt cihazları, ses ve görüntü kayıtları, uzaktan izleme imkânı, görüntüleri süreli kaydetme ve kaydedilen görüntüleri tekrar ederek oynatabilme imkânı sunar. 

Kayıt Cihazlarının Çeşitleri

Kayıt cihazları, ihtiyaç durumuna göre ve elde bulunan güvenlik kamera sistemine göre farklılıklar gösterebilir. Güvenlik kamera sistemleri kapsamında genelde 4,8,16 ve 32 kanalı bulunan kayıt cihazları kullanılabilir. Kanalların sayısı güvenlik sisteminde bulunan kameraların sayısına göre belirlenir. Güvenlik sisteminde 16 kamera var ise 16 kanallı kayıt cihazı, 8 kamera var ise de 8 kanallı kayıt cihazı kullanılması gereklidir.

Kayıt Cihazlarının Özellikleri

Güvenlik kamerasına takılan Kayıt cihazları aşağıda verilen özelliklerde sahiptir:

  • Gerçek zamanlı ve anlık görüntülerin kayıtlarını yapabilmek.
  • Canlı/çevirim içi izleme, kaydetme, geri izleme ve ağ paylaşımı/network bağlantısını kurabilmek.
  • Sabit diskler (HDD) aracılığı ile uzun süreli kayıtlar oluşturabilmek.
  • Gece ve akşam saatlerinde ya da karanlık ortamlarda yüksek kaliteli görüntü kaydı için uygun olan filtreleri kullanabilmek.
  • Zaman sorununun olmaması ve istenilen saatlerde çalıştırabilmek için otomatik zamanlayıcıyı etkinleştirmek,
  • USB ya da DVD yazıcı bağlantılarının aracılığıyla görüntüleri yedekleyebilmek gibi özellikleri bulunmaktadır.

Güvenlik kameralarında bulunan kayıt süresi, kayıt cihazlarının içerisinde bulunan sabit diske göre belirlenir. Sabit disk ne kadar büyük ise kayıt süresi de o kadar uzun olmaktadır. Kullanım açısından yüksek kapasitesi olan sabit disklerin tercih edilmesi her zaman daha avantajlıdır. 

Kayıt cihazları, güvenlik kamerasından aldığı görüntüleri kaydederken bilgisayara ihtiyaç duyar. Bilgisayara kayıt yapılırken bir kayıt kartının da bulunması gerekmektedir. PCI, USB gibi donanımsal birimlere bağlanan kayıt cihazı kartları, güvenlik kamerası ve kayıt cihazı ile birlikte bir ekip halinde kayıt oluşturma işlemini gerçekleştirebilir

Kayıt Cihazları Ne Amaçla Kullanılır

Kişilerin kendi güvenliği ve çevresinin güvenliğini sağlamak amacıyla Kayıt cihazları kullanılmaktadır. Yaşam ve iş alanına taktırılan kameralar ve kayıt cihazları ile daha rahat ve huzurlu bir yaşam için kayıt cihazları sıklıkla tercih edilmektedir. Yaşam alanlarına uygulanan gelişmiş güvenlik sistemi ve kayıt cihazları ile birlikte kişiler maddi ve manevi yaşanabilecek kayıpların önüne geçebilmektedir.

1500+ +
Mutlu Müşteriler

Bizimle çalışan müşterilerimiz Güvende oldukları için memnuniyetlerini dile getirmekteler.

1127+ +
Tamamlanan Proje

Güvenlik Sistemleri ve Akıllı Ev Teknolojisi ile alakalı bir çok projeyi tamamladık.

35+ +
Ekibimiz

Firmamız Eğitimli, Profesyonel işinin ehli Bir ekiple çalışmaktadır.

70+ +
Avantajlar

Gks Güvenlik Sistemlerinde bir çok avantaj’dan yararlanabilirsiniz.

Neredeyiz ?
Neredeyiz ?

Şirketimiz istanbul / Maltepe ilçesindedir. herhangi bir soru ve görüşünüz için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Sorunuzmu var ?
Hizmetlerinizin maliyeti?
Hizmetlerinizin maliyeti?

Güvenlik Kamera ve Akıllı ev sistemleri ve Diğer hizmetlerimiz için Şeffaf fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şimdi Öğrenin
Bu yazıyı derecelendirin!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]