Kameralar

mobese-kamera-ozel-guvenlik-gen-tr
mobil-kamera-ozel-guvenlik-gen-tr
kamera-teknik-servis-ozelguvenlik-1007

Kameralar

İnsanlar bulundukları ortamda kendilerini güvende hissetmek isterler. Güvenliği sağlayan en önemli şeylerden biri de kameralardır. Kişiler kendilerini, yakın çevrelerini ve ailelerini korumak isterler. Güvenlik kameraları özellikle kişiler orada olmadığında korumanın en önemli yollarından birisidir.

Kamera Çeşitleri

Kullanım amacına ve kullanım yerine göre ihtiyaçlar tespit edilerek uygun teknoloji ve maliyete göre kullanılacak kamera çeşidini tespit etmek mümkündür. Analog kameralar ve kullanılan teknolojiye göre olan kameralar olarak iki çeşit kamera sistemi vardır. Analog kameralar; Montajı en kolay ve maliyeti en düşük olan kamera çeşididir. Bu ürün daha eski teknolojiye sahiptir. Çözünürlük kalitesi çok yüksek olmasa da gelişen teknolojiyle analog altyapı kullanılarak 1080p ve 720p çözünürlükte bulunan HD-CVI ve AHD kameralar üretilmiştir. Sabit ya da hareketli kameralarla çekilen görüntüleri UTB kablolar ile kayıt cihazına iletir. Kayıt cihazı bu görüntüleri dijitale çevirerek yüksek kalite ile saklar. 

IP kameralar; Bu kameralar tıpkı bilgisayarlar gibidir. Direkt olarak ağa bağlı olmaları sebebiyle video dijital ortama kaydedilir, bu sebeple görüntüyü dijitalleştirmek için bir DVR’a ihtiyaç yoktur. Her cihaz networke bağlı olduğu için kamerayı bir kayıt cihazına bağlamaya gerek yoktur. Çoğu IP kamera internet kablosu ile enerji alabilmektedir. Çözünürlükleri de analog kameralara göre daha iyidir.

Kamera Türüne Göre Kamera Çeşitleri Nelerdir?

Kutu Kameralar; En eski kamera türüdür. Objektifsiz satılır ve hava koşullarına uygun değildir. Ancak süper geniş açıdan yüksek zooma kadar ihtiyaç olan her tür görüntü için uygundur. 

Bullet Kameralar; Mermi şeklinde, hava şartlarına uygun gövdeye sahiptir. Kızılötesi aydınlatmalı objektifiyle gece görüşü performansına sahiptir. Kızıl ötesi aydınlatmasına sahip olmayan bullet kameralara ise lipstick kamera denir. Bullet kameralar en sık kullanılan kamera çeşididir.

Dome Kameralar; Diğer kameralara göre daha az fark edilir özelliğe sahiptir. İlk bakışta tespit etmek zordur. Birçoğu tavana ya da bir çıkıntıya monte edilebilecek şekilde tasarlanmıştır. Fiziksel saldırılara karşı dayanıklıdır. Kızılötesi aydınlatmalı olanları da vardır.

PTZ Kameralar; Her yöne hareket edebilen, yakınlaştırıp, uzaklaştırabilen motorlu kameralardır. Geniş alanlarda genel bir bakış vermek amacıyla kullanılabilir. Tehlikeli görülen alanlara odaklamış sabit kameralar ile desteklenebilirler.

Firmamız bünyesinde yer alan kameralar birbirinden farklı ihtiyaçları karşılayacak özelliklere sahiptir. Hangisine ihtiyacınız olduğunu bilmiyorsanız danışmak, fikir almak veya kurulum için bize ulaşabilirsiniz.

1500+ +
Mutlu Müşteriler

Bizimle çalışan müşterilerimiz Güvende oldukları için memnuniyetlerini dile getirmekteler.

1127+ +
Tamamlanan Proje

Güvenlik Sistemleri ve Akıllı Ev Teknolojisi ile alakalı bir çok projeyi tamamladık.

35+ +
Ekibimiz

Firmamız Eğitimli, Profesyonel işinin ehli Bir ekiple çalışmaktadır.

70+ +
Avantajlar

Gks Güvenlik Sistemlerinde bir çok avantaj’dan yararlanabilirsiniz.

Neredeyiz ?
Neredeyiz ?

Şirketimiz istanbul / Maltepe ilçesindedir. herhangi bir soru ve görüşünüz için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Sorunuzmu var ?
Hizmetlerinizin maliyeti?
Hizmetlerinizin maliyeti?

Güvenlik Kamera ve Akıllı ev sistemleri ve Diğer hizmetlerimiz için Şeffaf fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şimdi Öğrenin
Bu yazıyı derecelendirin!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]