Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri
Gks Geçiş Kontrol Sistemleri
Geçiş Kontrol Sistemi Gks
Geçiş Kontrol Sistemleri Aplikasyon

Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş kontrol sistemleri uygulanacağı alana kimlerin girip giremeyeceğini verilen sisteme giriş araçlarıyla belirleyen ve giren ve çıkan insanları kayıt altına alıp bunları sistemine kaydeden güvenlik sistemidir.  Kısacası kimlerin nerelere girip nerelere giremeyeceğini gösterir. Bu sistemler sık sık gündelik hayatta karşımıza çıkmaktadır.

Geçiş Kontrol Sistemi Nasıl Uygulanır?

Bu sistemin kullanılabilmesi için bir adet giriş unsuru bir adette çıkış unsuru bulunması gerekmektedir. Ayrıca programın çalışabilmesi için programa özgü olarak tasarlanmış yazılım da gereklidir. Çift yönlü olarak tasarlanmış bir sistemdir. Bu sebeple giriş ne ile sağlanacaksa ilk olarak o hazırlanır. Giriş unsuru pek çok şey olabilmektedir. Örneğin: kart okuyucu, temas ve biyometrik okuyucular sayılabilir. Geçiş kontrol sistemleri çıkış unsurlarına örnekler verecek olursak: kapı mandalları, alarmlar, sinyaller, LED ve manyetik olarak tasarlanmış olan kilitler bunlardan bazılarıdır.

Geçiş Kontrol Sistemi Nerelerde Bulunur?

Özellikle hastanelerin ameliyathane giriş çıkışlarında ve yoğun bakım servislerinin giriş çıkışlarında sadece personel kullanımı için kullanılmaktadır. Yine hastanelerde turnike şeklinde kullanılan sistemler hastaneye giren çıkan personel, hasta ve hasta yakınlarının tespitinde kullanılmaktadır. İnsan karmaşıklığını önlemek amacıyla ve sıra ile alım uygulaması yapılan yerlerde oluşabilecek karmaşayı önlemek amacıyla stadyum, okul, ücretli parklar, fabrikalar, sinema salonları, tiyatro salonları, kütüphaneler, müzeler, alışveriş merkezi girişleri, üniversiteler, toplu taşıma durak alanları, deniz seferi yapan iskelelere girişlerde, özel şirketlerde, plazalarda, spor salonlarında, otellerde, cezaevi girişlerinde ve binalarda yaşamın her alanında bu geçiş kontrol sistemleri görmek mümkündür.

Geçiş Kontrol Sistemlerinin Faydaları Nelerdir?

Bu sistemin faydaları şu şekildedir. Uygulandığı şirketlerde personellerin giriş çıkış saatlerini kayıt altına alınarak ne kadar süre çalıştığı ve işe zamanında gelip gelmediği gibi unsurların belirlenmesinde fayda sağlar. Kalabalık ortamlarda düzeni sağlayarak zamandan tasarruf sağlar ve hızlı geçiş imkânı sunar. Kartlı uygulamalarda uygulama alanına güvenlik sağlar. İzinsiz yapılan girişlerin önlenmesini sağlar. İstatiksel veriler hazırlama alanına yardımcı olmaktadır. Örneğin bir müzenin yıllık ziyaretçi sayısını ve yıllık tiyatro seyircisi miktarını bu sistemin kayıt altına aldığı sayısal veriler sayesinde saptamak mümkün olur.

1500+ +
Mutlu Müşteriler

Bizimle çalışan müşterilerimiz Güvende oldukları için memnuniyetlerini dile getirmekteler.

1127+ +
Tamamlanan Proje

Güvenlik Sistemleri ve Akıllı Ev Teknolojisi ile alakalı bir çok projeyi tamamladık.

35+ +
Ekibimiz

Firmamız Eğitimli, Profesyonel işinin ehli Bir ekiple çalışmaktadır.

70+ +
Avantajlar

Gks Güvenlik Sistemlerinde bir çok avantaj’dan yararlanabilirsiniz.

Neredeyiz ?
Neredeyiz ?

Şirketimiz istanbul / Maltepe ilçesindedir. herhangi bir soru ve görüşünüz için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Sorunuzmu var ?
Hizmetlerinizin maliyeti?
Hizmetlerinizin maliyeti?

Güvenlik Kamera ve Akıllı ev sistemleri ve Diğer hizmetlerimiz için Şeffaf fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şimdi Öğrenin
Bu yazıyı derecelendirin!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]