Access Kontrol – Erişim Kontrolü

Access Kontrol Gks Güvenlik
Access Kontrol Kimlik Doğrulama
Access Kontrol Giriş Kontrolü

Access Kontrol - Erişim Kontrolü

Access kontrol, diğer adıyla erişim kontrolü, bir yerdeki ürünlerin veya bölgelerin kimler tarafından görüntülenebileceğini, kullanabileceğini, hangi yetkilere sahip olabileceğini ayarlayan ve kontrol eden bir güvenlik sistemidir.

Access Kontrolün Aşamaları

Access kontrol, erişimleri kısıtlama ve yönetme ile alakalı bir sistemdir. Access kontrol sistemleri çeşitli fiziksel ve/veya sanal bileşenlerden oluşmaktadır.

1.Kimlik Doğrulama

Bir kişinin, kendisini sisteme tanıttığı anda uygulanan bir sistemdir. Kişinin sahip olduğu özellikler, bilgisayarda kayıtlı olan özellikler ile karşılaştırılır.

2.Giriş (Access)

Bir alana giriş yapmaya çalışan kişi kimlik doğrulmasından geçirildikten sonra var olan özellikleri, bilgisayardaki kayıtlar ile uyuşması halinde geçiş izni verilir. Uyuşmaz ise geçişine izin verilmez. Aynı zamanda bu adımlar bilgisayar tarafından kayıt altına alınır.

3.Yetki

Verilen erişimin özelliklerini, yetkilerini belirten bir işlem aşamasıdır. Sorumlu olmadığı bir bölgeye giriş yapan kişiye basit yetkiler, sorumlu olduğu bölgeye giriş yapan kişiye, ayrıcalıklı yetkiler verilebilmektedir. Bu güvenlik protokolü bir bilgisayar sistemi ile birlikte gerçekleştirilir ve kayıt altına alınır.

4. Yönetim

Yönetim aşaması, access kontrol ile birlikte kimlerin giriş iznine ve hangi yetkilere sahip olabileceğinin ayarlandığı, kimlik doğrulama sisteminin düzenlendiği bir aşamadır. Yönetim aşamasını kolay bir hale getiren çeşitli araçlarla (G Suite gibi) senkronize edilebilir.

Akıllı ev teknolojisi ile ilgili sorularınızı yanıtladık

Akıllı ev teknolojisi , bir dereceye kadar otomasyon veya uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen, iletişim teknolojisi ile donatılmış temel ev olanaklarına verilen genel terimdir.
Çamaşır makineleri, buzdolapları ev ve garaj kapıları Ev eğlence sistemleri Ev güvenlik sistemleri Klima, ısıtma ve aydınlatma gibi çevresel kontrollerin Kumanda Telefon ve Tablet ile uzaktan kontrol edilebilmesini kapsamaktadır.
Akıllı Ev Tüm akıllı cihazlarınızı birleştiren ve size her şeye erişmeniz için tek bir bağlam sunan sistemlerden oluşmaktadır. Genellikle bazı mobil yazılımlar veya uygulamalarla birlikte Geliştirilmektedir. Böylece evin içinde istediğiniz yerden veya dışarıda olduğunuzda Evinizdeki Cihazlarınızı kontrol edebilirsiniz.
Tüm cihazlarınızı akıllı telefonunuza bağlamak sizin için artı olacaktır. Çamaşır Makinanızı işteyken çalıştırabileceğiniz veya ısıtmanızı yalnızca evdeyken açık olacak şekilde optimize ederek enerji Tasarruf edebileceğiniz anlamına gelir. Bazı ülkeler, Elektriklerini yoğun olmayan saatlerde çalıştırdıkları için indirimlerle ödüllendirilmektedir. Bu ayrıca bir bonus olabilir. Dışarıda iken Kahve makinanızı çalıştırabilir ve siz eve gelmeden kahvenizi hazır hale getirebilirsiniz. Akıllı bir evin Avantajlarını isteğe bağlı olarak çeşitlendirebilmektesiniz.

Access Kontrolün Çalışma Şekli

Access kontrol, fiziksel alanda veya sanal ortamda güvenliği sağlamak amacı ile tasarlanır.

1.Fiziksel Access Kontrol

Şirket binaları, kampüs alanları gibi fiziksel ortamlara giriş ve yetki imkanı sağlayan bir şekilde çalışan access kontrol aşamaları fiziksel access kontrol olarak adlandırılmaktadır.

Fiziksel access kontrole örnek olarak kampüs girişilerinde uygulanan kartlı geçiş sistemini gösterebiliriz.

2.Sanal (Mantıksal) Access Kontrol

Bilgisayarlara, akıllı cihazlara, internet ağlarına, çeşitli dosyalara ve önemli bilgiler içeren noktalara olan girişi kontrol eden access kontrol işlemi, mantıksal ya da sanal access kontrol adı ile anılmaktadır.

Mantıksal access kontrolde kişilerin ulaşmak istedikleri yerlere giriş yapabilmesi için çeşitli parola ve biyometri güvenlik sistemlerini kullanmaları istenebilir. Güvenlik sisteminden başarı ile geçen kişilere giriş izni ve çeşitli yetkiler verilir.

Sonuç olarak access kontrol; her alanda, maksimum güveni ve işleyişi hızlandırmayı amaçlayan bir güvenlik yönetim sistemidir. Access kontrol sayesinde, girişler düzenli ve denetimli bir şekilde yapılır ve tüm adımlar sistem tarafından kayıt altına alınır.

1500+ +
Mutlu Müşteriler

Bizimle çalışan müşterilerimiz Güvende oldukları için memnuniyetlerini dile getirmekteler.

1127+ +
Tamamlanan Proje

Güvenlik Sistemleri ve Akıllı Ev Teknolojisi ile alakalı bir çok projeyi tamamladık.

35+ +
Ekibimiz

Firmamız Eğitimli, Profesyonel işinin ehli Bir ekiple çalışmaktadır.

70+ +
Avantajlar

Gks Güvenlik Sistemlerinde bir çok avantaj’dan yararlanabilirsiniz.

Neredeyiz ?
Neredeyiz ?

Şirketimiz istanbul / Maltepe ilçesindedir. herhangi bir soru ve görüşünüz için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Sorunuzmu var ?
Hizmetlerinizin maliyeti?
Hizmetlerinizin maliyeti?

Güvenlik Kamera ve Akıllı ev sistemleri ve Diğer hizmetlerimiz için Şeffaf fiyat politikamız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şimdi Öğrenin
Bu yazıyı derecelendirin!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]