Güvenlik kamera sistemleri gündelik yaşantımızın nerdeyse her alanında karşımıza çıkmaktadır. Sadece üst düzey güvenliğin gerektiği alanlarda değil, küçüklü büyüklü işyerlerinden evlerimize kadar tüm yaşam alanlarımızda yerini alıyor. Çok farklı amaç ve alanlarda kullanılması nedeniyle güvenlik kameraları farklı ihtiyaçlara cevap verecek çeşitli şekiller kullanıma sunulmaktadır. Bu nedenle bir güvenlik kamerası hem kullanılacak ortamının durumuna hem de kameradan beklentilere göre teknik detaylar göz önüne alınarak seçilmelidir. Ümraniye güvenlik kamera hizmeti sunan firmamız sizin için doğru kamerayı belirleme hususunda yardımcı olmaktadır.

Kullanılacak Ortama Göre Güvenlik Kamerası Belirlenmesi

Güvenlik Kamera sisteminin kurulumu için öncelikle kameranın çalışacağı ortamın belirlenmesi gerekmektedir. Güvenlik kameralarının kasası, kameranın kapalı veya açık ortamda kullanılacak olmasına göre değişiklik göstermektedir. İç ortam kameraları daha sade bir görüntü ile karşımıza çıkmaktadır. Dış ortam kameraları ise su, toz, sıcaklık gibi çevresel etkilerden zarar görmesini önlemek için korunaklı kasa kullanılarak üretilirler. Firmamız Ümraniye Güvenlik Kamera seçimi konusunda teknik olarak destek vermektedir.

Güvenlik Kamerasında Çözünürlük

Güvenlik kameraları farklı yerlerde farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Güvenlik kamerası kullanım amacınıza göre çözünürlük çok önemli bir belirleyici etkendir. IP CCTV ve Analog CCTV sistemleri arasında seçim yapmak durumunda kalabilirsiniz. İki sistem arasında görüntü kalitesi bakımından önemli farklılık bulunmaktadır. Güvenlik Kamera seçimi yaparken geniş bir alanda büyütülebilir bir görüntü arıyorsanız IP CCTV sistemini seçmelisiniz. Askeri alanlar başta olmak üzere, kamuya açık alanlarda bu sistem kullanılmaktadır. Kayıt yapacağınız alan boyutu büyük değil ise Analog CCTV sistemlerini seçebilirsiniz.

Kamera kurulum yerinin seçimi de teknik deneyim isteyen bir konudur. Gündüz saatlerinde kameraya arka tarafından yoğun ışık geliyorsa kameranın kaydettiği alan net bir şekilde algılanamayabilir. Kurulum için farklı bir nokta seçimi yapılamıyor ise bu durumun önüne geçebilecek teknik özelliklerdeki kamera seçimi ile daha net görüntü elde edilebilir. Kameranın gece saatlerinde karanlık ortamda da kayıt yapması gerekebilir. Böyle bir durumda kameralar IR Ledli veya IRC özellikli tercih edilmelidir. Bu özelliklere sahip kameralar kayıt için gerekli ışık değerini kolaylıkla sağlayabiliyorlar. Kameradan en üst verimle yararlanılabilecek kurulum noktası Ümraniye Güvenlik Kamera firmamız tarafından belirlenecektir.

Güvenlik Kamera kurulumunda kamera ekipmanlarının kurulması aşamasında alt yapının da optimum maliyet yaratacak şekilde tasarlanması gerekmektedir. Bu noktada en çok tercih edilen çeşit Poe kameralardır. Poe kameralar güç ve veri bağlantısını ağ kablosu üzerinden sağlayabildiklerinden ekstra enerji kablolamasına ihtiyaç duymazlar. Daha detaylı bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Zümrütevler, Adatepe Cd. No 21/2, 34852 Maltepe/İstanbul
Telefon: +90216 427 5005
Gsm: +90 541 690 97 98
E-Posta: gksguvenliksistemleri@gmail.com

Bu yazıyı derecelendirin!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]