Devlet binalarında güvenlik kamerası kayıtlarının saklanma süresi pek çok kişinin merak ettiği bir konudur. Esasında güvenlik kameralarında kayıt süreleri, kullanılan cihazların ve kamera sistemlerinin sahip olduğu teknolojiye göre değişiklik gösterir. Gelişmiş güvenlik kamerası sisteminde 10-30 gün kayıt saklama imkanı sunulmaktadır. Bununla birlikte yeni full HD güvenlik kamerası sistemlerinde kayıt süresi 30 günün de üzerine çıkabilir. Resmi kurumlarda güvenlik kamerası kayıtları saklama süresi hakkında detaylı bilgileri resmi kurumlardan alabilirsiniz.

Güvenlik Kamera Sistemi Kayıt Süresi

Güvenlik kamerası kayıt süresi, işletmelerin kullandığı güvenlik kamera sisteminin teknoloji kapasitesine göre değişiklik gösterir. Ayrıca resmi kurumlarda güvenlik kamerası kayıtları saklanması daha uzun olmaktadır. Devlet hastanelerinde kamera kayıtları en az 2 ay süreyle saklanmalıdır. Hastanenin ortak alanlarında alınan kamera görüntülerin 2 aydan başlayıp 1 yıl boyunca da saklanabilir. Ortak alanlarda alınan güvenlik kamerası kayıtlarının saklanması konusunda en belirleyici unsur kullanılan kamera sisteminin ne kadar teknolojiye sahip olduğu ile ilgilidir.

Kamera Kayıtları Ne Kadar Süre Saklanır?

Güvenlik kamera kayıtları süresi, işletmelere ve resmi kurumlara göre farklılık gösterir. Eski tip güvenlik kamerasına sahip devlet dairelerinde kayıt süresi ortalama 20-30 gün olmaktadır. Bunun dışında son teknoloji güvenlik kamerası sistemi kullanan resmi kurumlarda ise en az 2 aya kadar kayıt yapan cihazlar vardır. Kamera kayıtlarının saklanmasında güvenlik kamerası sisteminin kayıt kapasitesine dikkat edilmelidir. Bu yüzden resmi kurumlardan talep edeceğiniz güvenlik kamerası kayıtları en az 10 en fazla 1 yıl süreyle kayıt altında tutulabilir.

Kamera Kayıtları Kaç Gün Sonra Silinir?

Güvenlik kamerası kayıtları silinmesi, sistemin kapasitesine göre değişir. Bazı iş yerlerinde güvenlik kamerası sistemi yeterli seviyede olmadığı için 10 gün sonra ilk günkü kayıttan başlayacak şekilde tek tek silme yapılır. Dolayısıyla güvenlik kamerası sistemi ne kadar gelişmiş teknolojiye sahipse kayıt tutma süresi de o kadar uzun olacaktır. Resmi kurumlarda güvenlik kamerası kayıtları saklama süresi ortalama 30 gün olup bu süre daha fazla olacak şekilde uzatılabilir.

Bu yazıyı derecelendirin!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]