İnsan yoğunluğunun artışıyla birlikte güvenlik konusunda alınan tedbirler ciddi boyutlara ulaşmıştır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte suçun önlenmesine ilişkin caydırıcı tedbirler önem kazanmaya başlamıştır. Güvenlik kamera kurulumu sitelerde ve iş yerlerinde bir ihtiyaçtan öte bir zorunluluk haline gelmiştir. Kaynarca güvenlik kamera kurulum bölgesine en uygun kamera sistemini uzman kadrosu tarafından belirleyerek suça karşı caydırıcı etkileri arttırmaktadır. Sadece iş yeri ve siteler değil aynı zamanda bakıcı ve bebek kameraları da müşteriler tarafından yoğun talep görmektedir. İnternet üzerinden anında görüntü sağlayan kameralar sayesinde gönül rahatlığıyla işinize gidebilir, geceleri huzurla uyuyabilirsiniz.

Kurulumun Önemi

Güvenlik kamerası kurulmasına karar verildikten sonra kurulum aşaması oldukça önemli bir durum haline gelmektedir. Gelişigüzel takılan kamera sistemlerinden hem yeteri kadar verim alınamaz hem de etkisiz hale getirilmesi kolaylaşır. Kaynarca güvenlik kamera uzman personeli tarafından öncelikle kurulum yapılacak olan bölgenin keşfi yapılmaktadır. Kameraların hangi noktalara kurulacağı, ne kadarlık bir alanı gözlem altına alacağı, gece görüşüne sahip olup olmaması ve yeterli ışık alıp alamayacağı öncelikle tespit edilmelidir. İlk keşif sonrası kurulum yapılacak bölge için seçilebilecek kamera sistemleri personel tarafından sizlere sunulmaktadır. Caydırıcı görüntü olsun diye takılan kameraların son derece verimsiz ve sorunlu olacakları önceden bilinmelidir. 

Nasıl Bir Sistem Kurulmalı?

Kurulum aşamasından önce yapılan keşif ve istekleriniz doğrultusunda, kurulacak sistemin içeriği tespit edilmektedir. Kayıt süresi, IP özelliği olup olmaması, görüş açısı, ışık alıp almayacağı durumlarda gece görüşü bu keşifte belirlenmektedir. Bebek ve bakıcı kameraları için gizli ve IP bağlantılı kameralar tercih edilmektedir. Geniş bir alanın gözlemi tepe kamerasıyla sağlanmaktadır. Belirli bir noktaya bakacak ise sabit olan askı kamera takılmaktadır.

Gözetlenecek bölgeye takılan kameraların sabit ve hareketsiz olması şarttır. Kaynarca güvenlik kamera yerinden kolay sökülebilecek, etkisiz hale getirilebilecek kamera sistemlerini kurmamaktadır. Müşteri memnuniyetsizliğine yol açan bu tür sistemler kolay bir şekilde tahrip edilebilmektedir. 

Güvenlik Kamera Faydaları

Güvenlik kamera sistemleri en başta caydırıcı özelliğe sahiptirler. Suçun oluşmasını önlerler. Güvenlik ihlalini ise su götürmez bir şekilde kaydederek ispat yükümlülüğünü yerine getirirler. Ek güvenlik masraflarını bertaraf ederek tasarruf sağlarlar. IP bağlantılı sistemler sayesinde ofisinizi veya evinizi orada olmasanız da takip etmenize yardımcı olurlar. 

Adres: Zümrütevler, Adatepe Cd. No 21/2, 34852 Maltepe/İstanbul
Telefon: +90216 427 5005
Gsm: +90 541 690 97 98
E-Posta: gksguvenliksistemleri@gmail.com

Bu yazıyı derecelendirin!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]