En başarılı güvenlik kamera sistemi seçerken dikkat edilmesi gereken bazı kriterler vardır. Güvenlik kamerasının temeli işlevi, işyerinde veya toplu alanlarda güvenlik önlemleri almaktır. Bu yüzden işlevsel açıdan beklentilerinizi karşılayabilecek pek çok farklı güvenlik kamerası markası vardır. Ancak en iyi güvenlik kamera sistemi sayesinde herhangi bir sorunla karşılaşmadan mekanların güvenliğini en üst seviyede tutabilirsiniz. Yüksek çözünürlükle ve sağlam kayıt yapan güvenlik kamera sistemleri arasında seçim yaparken bazı detaylara dikkat etmeniz gerekebilir.

En İyi Dış Mekan Güvenlik Kameraları

En başarılı dış mekan güvenlik kamerası modellerinde yüksek çözünürlük çok önemli bir detaydır. Bununla birlikte HD uyumlu kayıt cihazları da bulunması gerekir. En net görüntüleri elde etmek için günümüzde ideal çözünürlük seçimi olarak 1080p ve daha yüksek çözünürlük kapasitesi tercih edilmelidir. Dış mekanda kullanılacak güvenlik kameralarının doğal ve mevsimsel olaylara karşı da son derece etkili olması gerekir. Örneğin yağmur, kar gibi yoğun yağış altında bile net görüntü vermesi ve arıza yapmaması son derece önemlidir. Güneş ışınlarının yakıcı etkisine karşı dayanıklı güvenlik kameraları da en iyi dış mekan güvenlik kamera sistemleri içinde yer alır.

En Kaliteli Güvenlik Kamerası Modelleri

En sağlam güvenlik kamerası modelleri arasında seçim yaparken işletmenizin veya konutunuzun koşullarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Çünkü yüksek çözünürlüklü ve kaliteli bir güvenlik kamerası arayanlar genellikle IR teknolojisine sahip makineleri tercih etmelidir. Güvenlik kamerasında IR teknolojisinin bulunması bu cihazın kızılötesi teknolojisini kullanarak kayıt yaptığını gösterir. Kızılötesi teknolojisini kayıt yaparken otomatik olarak etkinleştirip devre dışı bırakan güvenlik kamerası modelleri son derece kalitelidir.

Güvenlik Kamerasının Kayıt Kapasitesi

Güvenlik kamerası kayıt tutma süresi, bu sistemlerin sahip olduğu teknolojiye göre değişiklik gösterir. Full HD çözünürlükte uzun süre boyunca güvenlik kamerası kaydı tutulabilmesi için cihazın gelişmiş teknolojiye sahip olması gerekir. Güvenlik kamerası DVR veya başka bir kayıt cihazına bağlandığında görüntünün yüksek kalitede olması için HD uyumlu özelliklere dikkat edilmelidir. En iyi güvenlik kamera sistemi yüksek çözünürlüklü ve kızılötesi LED teknolojisi kullanan cihazlardan oluşmaktadır.

Bu yazıyı derecelendirin!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]