Güvenlik kamerası kablolu ve kablosuz olarak iç ve dış tüm ortamlarda kurulabilir. Seçim yaparken ilk olarak kameranın nereye kurulması konusunda tercih yapılmalıdır. Güvenlik kamerasının kurulduğu yer tüm alanı görebilecek şekilde olmalıdır. Ortam koşullarına göre de kamera kasası seçilmelidir. Dış ortamda yoğun hava şartlarına maruz kalacak kameranın kasası kuvvetli olmalıdır. Bostancı güvenlik kamera dış ortamda suya, toza, darbeye karşı korumalı kameralardır. Kullanım alanından sonra dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da çözünürlüktür. Tercih ettiğiniz güvenlik kamerasının çözünürlüğü yüksek olmalıdır. Aksi halde görüntüleri net olarak seçemez, istediğiniz bilgilere ulaşamazsınız. Hem şık hem yüksek çözünürlüklü güvenlik kameralarını tercih edebilirsiniz.

Güvenlik Kamerası Kullanımı

Güvenlik kamerası kurulumu yaparken kablo maliyetini minimuma indirmelisiniz. Bu şekilde teknolojiden faydalanarak internet kablosu ya da kablosuz kamera teknolojilerini kullanabilirsiniz. Kameranın konumlandırılacağı yeri de iyi seçmeniz şarttır. Örneğin güneş ışığı kamera konulacak yeri belirleyen etmenlerden biridir. Güneş ışığını kameranın arkasına almazsanız yansıma ve parlama yapabilir. Bu da güvenlik kamerasını amacından saptırır ve görüntüler net görülemez. Güvenlik kamerası mutlaka gece görüşüne ve lens özelliklerine bakılarak alınmalıdır. Berrak bir kayıt izlemek isteyenler için bu özellikler önemli etmenlerdir.

Bostancı güvenlik kamera kurulumunda uzman kadro üyeleri çalışır. Ekipte bulunan kişiler size kurulum konusunda bilgilendirme sağlar. Kayıt sistemi seçiminde depolama konusunda da tavsiyeler verilir. İzleme seçimi yaparken de dikkat edilmesi gerekir. Monitör kullanma iş yerleri, fabrikalar vb. için gerekirken mobil izleme ev ve ofis alanlarında tercih edilebilir. Birçok insan güvenlik kamera sistemini bilgisayarına ya da cep telefonuna yönlendirir. Bu şekilde istediğiniz zaman kameranın görüş açısını görebilirsiniz. Görüntüleyemediğiniz zamanlarda da depolama yapılır. Kayıt edilen görüntüleri başa sararak seyredebilirsiniz

Güvenlik ihtiyacını karşılayan kameralarda ek özellik olarak mikrofon da bulunabiliyor. Ses kayıt imkanı sunan Bostancı güvenlik kamera sayesinde istediğiniz ortamdaki sesleri dinleyebilirsiniz. Dedektörlü kameralar ortamdaki tüm hareketleri algılar. Ekstra olarak da görüntü gibi sesleri de kayda alır. Özellikle bebek bakıcısı olan evlerde tercih edilen kamera şekli sesli ve görüntülü kayıt sağlayan kameralardır. 

Adres: Zümrütevler, Adatepe Cd. No 21/2, 34852 Maltepe/İstanbul
Telefon: +90216 427 5005
Gsm: +90 541 690 97 98
E-Posta: gksguvenliksistemleri@gmail.com

Bu yazıyı derecelendirin!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]