Elektriksiz çalışan kameralar ile karşılaşmak oldukça zordur. Yeni teknoloji ile üretilen birçok kamerada şarj özelliği olsa da kapsamlı kamera sistemlerinin çoğu elektrik ile çalışmaktadır. Elektrik bağlantısı olmadan çalışan kamera sayısı azdır. Birçok güvenlik kamerası elektrik bağlantısı ile çalışmaktadır. Elektrik kesildiği noktada güvenlik kamerası sistemleri çekime devam etmemekte ve dolayısı ile güvenlik kamerası kaydı da olmamaktadır. Bu tarz kameraların çalışabilmesi için elektrik bağlantısının olmasına özen gösterilmelidir. Kameraların elektrik bağlantısı olması kameranın tam işlev kullanılmasını sağlar.

Elektrik Kesildiğinde Kamera Kayıt Yapar Mı?

Elektrik kesildiğinde kameranın kayıt yapması çoğunlukla mümkün değildir. Özellikle güvenlik kameraları elektrik bağlantısı ile çalışmaktadır. Elektrik bağlantısı kesildiği noktada kameralar kayıt yapmayı bırakmaktadır. Bu sebep ile de kayda devam edebilmek için elektrik bağlantısına ihtiyaç duyulur. Harici kullanıla UPS gibi ekipmanlar ile elektrik kesildiğinde de kameranın kayıt yapması sağlanabilir. Yedek jeneratör gibi seçenekler de var ise bu durumda bağlantı sağlandığı için kamera kayıt almaya devam edecektir.

Güvenlik Kamerası Akü ile Çalışabilir Mi?

Aküyle çalışan güvenlik kamerası çeşitleri de piyasada bulunmaktadır. Batarya kullanarak çalışan güvenlik kameraları da vardır ve bu modeller akü ile çalışabilir. Güvenlik kamerası akü ile çalışabilse de önemli olan unsurlardan biri de güvenlik kamerasının modelidir. Kameraların elektrik bağlantısı kesildikten sonra kayda devam edebilmesi için akü desteğinden yararlanılabilir.

Kablosuz Güvenlik Kamerası Elektrik ile Mi Çalışır?

Kablosuz kamera elektrik kullanmadan çalışan ancak internet desteği gereken kameralardır. WİFİ kamera türü olarak bilinen kablosuz güvenlik kameralarında internet desteği önemlidir. Radyo frekansı ile çalışan bu güvenlik kameralarında kayıtlara internet bağlantısı ile ulaşılır. Kablosuz güvenlik kamerasının elektrikten çok WIFI önemlidir.

Güvenlik Kamerası Çok Elektrik Tüketir Mi?

Güvenlik kamerasının elektrik tüketimi kamera sayısı, kamera kullanım yoğunluğu ve bunlara benzer etkenlere göre değişir. Güvenlik kameralarının kullandığı amperler kullanım türüne göre de farklılık gösterir. Gece çalışan güvenlik kameraları ile gün içerisinde çalışan kameralar elektrik tüketimleri arasında fark olabilmektedir. Kameraların elektrik bağlantısı esnasında daha az tüketmesi için yeşil enerji kullanan modellere bakılabilir.

Bu yazıyı derecelendirin!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]