Güvenlik kamerasının internet ihtiyacı olmayacak şekilde üretimleri yapılmaktadır. Güvenlik kameralarının çalışması için çoğu zaman sadece elektrik bağlantısı yeterli olmaktadır. Bazı kamera çeşitleri elektrik bağlantısı dahi olmadan çalışmaya devam edebilir. Güvenlik kamerasının markası ve modeli gibi unsurlara bağlı olarak internet ve elektrik bağlantısına göre çalışma düzenleri değişir. Çoğu kamera internet bağlantısı olmadan çalışmaya devam etmektedir. Internet bağlantısı sadece kameradaki görüntülerin 1 aygıta aktarılması esnasında ya da uzaktan görüntülerin izlenebilmesi için gerekir. Dolayısıyla kayıt esnasında internet bağlantısı zorunlu değildir. İnternetsiz güvenlik kamerası kullanımı yaygındır.

Güvenlik Kamerasında İnternet Ne İşe Yarar?

Güvenlik kamerasında internet olmasının sağladığı bazı avantajlar bulunur. Güvenlik kameralarının internete bağlanması, kullanıcılara ve kaydı izleyecek olan kişilere kolaylık sağlamaktadır. Güvenlik kamerasının internet ile bağlandığı zaman uzaktan seyredilebilir olması sebebiyle birçok kişi internet bağlantısı bulunan güvenlik kamera sistemlerini tercih etmektedir. Güvenlik kamerasında internetin işlevi, görüntülere uzaktan da erişim sağlanabilmesidir. Çoğu zaman şifreli bir uygulama üzerinden kayıtlara ulaşılabilir ve uzaktan izleme yapılabilir.

Kamera Sistemi Ne Kadar İnternet Kullanır?

Güvenlik kamerasının kullandığı internet miktarını etkileyen bazı unsurlar vardır. Güvenlik kamerasının ne kadar internet harcayacağını belirleyen unsurlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Güvenlik kamera sistemleri
  • Sistem özellikleri
  • Güvenlik kamerasının markası
  • Güvenlik kamerasının modeli
  • İnterneti kullanma süresi
  • Kullanma yoğunluğu

Bu unsurlar kullanılan internet miktarını etkilemektedir. 1 güvenlik kamerası ayda ortalama 400 GB’a kadar internet kullanabilmektedir. Yoğun olarak kullanılmayan kamera sistemlerinde ise çoğunlukla en az 30 GB’lık internete ihtiyaç duyulur. İnternetsiz güvenlik kamerası tercih ediliyor ise veri kullanımı ile ilgili bir sorun kalmayacaktır.

Güvenlik Kamerası Sistemleri İnterneti Yavaşlatılır Mı?

Güvenlik kamerasının interneti yavaşlatması için çok sayıda güvenlik kamerasını olması ve kamera sistemine ait özelliklerin artırılması gerekir. Stabil bir kullanımda güvenlik sistemleri interneti yavaşlatmayacaktır. İnternetsiz güvenlik kamerası ya da sık bağlantı gerektirmeyen bir kamera kullanılıyor ise bu durumda internetin yavaşlaması ile karşılaşılmaz. Güvenlik sistemleri kullanıma ve bant genişliğine bağlı olarak interneti yavaşlatabilir. Burada internet kapasitesi de önem taşır. İnternet hızı yüksek ise yavaşlama yaşanmaz.

Bu yazıyı derecelendirin!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]