güvenlik kamerası

Caddebostan Güvenlik Kamerası

Gelen kargonuz elinize uzatmadan çalınırsa veya park ettiğiniz araç hasar görürse, suçluların siz daha başınıza geleni anlamadan çok önce ayrılmaları muhtemeldir. Kimin suç işlemeye daha yatkın olduğunu asla bilemezsiniz. Bu size tanıdık geliyorsa, dış mekan güvenlik kameralarına yatırım yapmanın zamanı gelmiş olabilir. İşte bu noktada devreye sizin ihtiyacınıza göre tasarlanmış Caddebostan güvenlik kamerası giriyor. Bu dayanıklı akıllı ev cihazları yağmur, kar ve aşırı sıcaklıklara dayanacak şekilde tasarlanmıştır ve genellikle evinizin WiFi ağınıza bağlanır ve evinizin dışında gerçekleşen etkinliklerin gerçek zamanlı video kliplerini izlemenize olanak tanır. Birisi veya bir şey dışarıda olduğunda, olayın bir videosunu kaydederek telefonunuza da bir uyarı gönderir. 

Güvenlik Kameralarında Ne gibi Özellikler Vardır?

Hemen hemen tüm dış mekan güvenlik kameraları, hareket algılandığında kamerayı video kaydetmesi için tetikleyen hareket sensörleriyle donatılmıştır. Bir olay meydana geldiğinde, sensör telefonunuza bir bildirim gönderir ve bazıları ayrıca bir e-posta uyarısı oluşturur. Kameranın ses algılama için bir mikrofonu varsa, bir hoparlörü de olabilir ve iki yönlü sesli iletişim sağlayarak oradaki herkesi konuşup duymanıza olanak tanır. Bu, can sıkıcı ve istenmeyen ziyaretçileri korkutup kaçırmak için kullanılabilir. Caddebostan güvenlik kamerası ihtiyaçlarınızı karşılar, siz yokken bile evinizi korur.

Hangi Tür Kamera Benim İşime Yarar?

720p video kaydeden kameralar genellikle oldukça net görüntüler sağlar, ancak 1080p video daha fazla ayrıntı sağlar ve bu cihazlar için en popüler çözünürlüktür; büyük bir depolama kapasitesi gerektirmez ve hemen hemen tüm cep telefonlarında ve tabletlerde kullanılabilir. Bilgisayarda ve PC’de görüntüleyin. Çözünürlükten bağımsız olarak, nispeten geniş bir görüş alanına sahip bir kamera ve keskin gece görüşlü video yakalama yeteneği çok önemlidir. Çoğu kamera, siyah beyaz gece videosu sağlamak için IR (kızılötesi) LED’ler kullanır. Caddebostan güvenlik kamerası uzman ekibi olarak olarak ihtiyaçlarınızı karşılamak için bu alanda bulunmaktan mutluluk duyuyor, evinize veya iş yerinize misafir olmak için sabırsızlanıyoruz.

read more

Güvenlik Kamera Firması 

Güvenlik kamerası, günümüzde en sık vakit geçirilen ev ve iş yerlerinde güvenlik oluşturmak amacıyla kurulan elektronik sistemlerdir. Güvenlik kamera firmasına gözümüz kapalı kendimizi emanet edebiliriz. Gelişen teknoloji ile sürekli yenilenen kameralarla güvenliğin sağlanması, istenen yerlerde gerçekleşebilecek her türlü işlemi izlemek ve kaydetmenin sınırı yoktur.

Güvenlik kamera firması ile anlaşarak kurduracağınız kameralar ile evleriniz, iş yerleriniz, caddeler ve Avm gibi güvenliğin sağlanması gereken yerlerde rahat edeceksiniz. Güvenliğin sağlanması ile birlikte güvenlik kameralarının hırsızlara karşı caydırıcı bir görünüm oluşturmaları sayesinde hırsızlık önlenecektir. Olası hırsızlık durumlarında da suçu işleyen kişinin tespiti kolaylıkla yapılacaktır.

Güvenlik Kamera Firmaları Hizmet Alanları

Her geçen gün artan suçlar içerisinde bulunan hırsızlık, cinayet, yan kesicilik gibi durumlara karşı Güvenlik kamera firması yenilenen teknolojilere uygun kamera üretmektedir. Kameralara duyulan ihtiyaç ve önem her geçen gün artmaktadır. Geçmiş yıllarda genellikle büyük kurumsal iş yerlerinde kullanılan güvenlik kameraları, şimdiki yıllarda herkesin kullandığı elektronik sistemler haline gelmiştir. 

Güvenlik kamera firması tarafından üretilen kamera sistemleri olası birçok suçun önüne geçerek güvenliği sağlamaktadır. Firmalar hem iç hem de dış mekanlara uygun kameralar üretmektedir. Güvenlik Kamera firmalarının ürettiği kameraların kullanım alanları aşağıda birkaç madde ile özetlenmiştir: 

 • Kamu Kurumları
 • Kurumsal İşyerleri
 • Büyük-Küçük İşletmeler
 • Evler, ofis ve iş yerleri
 • Çocuk oyun alanları
 • Sokak ve Caddeler
 • Alışveriş Merkezleri
 • Apartman ve asansör içleri

Güvenlik Kamera Firmalarında Bulunan Kamera Çeşitleri Nelerdir?

Güvenlik kamera firması kullanılacak alana göre farklı çeşitlerde kameralar üretir. İç ve dış mekanlara uygun kameralar bulunur. Kamera seçimi sırasında kullanılacak bölgeye ve ihtiyaca uygun seçilmesi önemlidir. Güvenlik kamera firması kullanım ihtiyacına uygun kameralar üretir. Bu kameralar farklı özelliklere sahip olmaktadır. Zoom gibi yakınlaştırma özellikleri ya da gece görüşü yapabilen hareketli kameralar gibi birçok çeşitte kamera üretimi yapılır. Güvenlik kamera firması sektöründe bulunan güvenlik kameralarını çeşitlerinden birkaçı aşağıda verilmiştir:

 • Dome ya da Bullet güvenlik kamerası
 • Kızılötesi ve Wi-Fi özelliği bulunan kameralar
 • Kablosuz analog ve kablosuz IP özellikteki kameralar
 • Termal ve PTZ özellikte kameralar
 • Dış ortam kameraları ve patlamalara karşı dayanıklı kameralar
 • Çok mercekli ve Balık gözü kameralar
 • Korozyona karşı dirençli kameralar
read more

Güvenlik Kamerası

Güvenlik kamerası gerek iç gerek dış mekanlara uygulanabilen kurulduğu ortamda bulunan görüntüyü kayıt altına almayı sağlayan bir sistemdir. Sadece görüntü kaydı oluşturmaz istenirse uygulandığı ortamda bulunan sesi de sisteme dahil edilecek mikrofon yardımıyla kayıt altına alma imkânı sunar. Ayrıca yeni teknolojik gelişmeler sayesinde bu kamera sistemlerine gece görüş özelliği denen görüntüyü geceleri de aydınlık ve net gösteren özellikler eklenmiştir. Kamera sistemleri her alana kolayca uygulanabilmektedir.

Güvenlik Kamerası Unsurları Nelerdir?

Lensler

Bir güvenlik kamerasını güvenlik amacıyla kurarken ilk olarak kameranın görüntü kalitesini ortaya çıkaran lensler akla gelmektedir. Lens unsuru kameranın sahip olduğu çözünürlük ve görüntü kalitesi bakımından önemlidir. Lensler sabit ya da hareket halinde olabilir. Güvenlik kamerası lensi eğer sabit ise kameranın açılandırıldığı konumu görmenizi sağlar. Sahip olduğu zoom özelliği ile sabit görüntü en fazla yakınlaştırıp uzaklaştırılabilir. Fakat hareket halinde bulunan lensler istenen yöne çevrilerek her tarafı görme imkânı sunar.

Kablo 

Tüm sistemin çalışması için gerekli elektrik enerjisini aktarmaya yarar. Kablo tesisatında oluşabilecek bir hata tüm sistemi işlevsiz hale getirebilir.

Monitör

Kameranın kayıt ettiği görüntüyü izleme amacıyla kullanılır. Ayrıca kameranın sahip olduğu ara yüze buradan ulaşılarak gerekli düzenlemeler yapılmaktadır. Tarih bilgisi, saat bilgisi gibi bilgilerin görülmesini sağlar.

Kayıt Cihazı

Bu cihaz sayesinde görüntüler kayıt altına alınarak saklanmaktadır. Günlük ya da aylık olarak içerisinde bulunan hard diske veriler kaydedilir. İstendiği zaman bu verilere kolayca ulaşılabilir.

Güvenlik Kamerası Çeşitleri Nelerdir?

Güvenlik kamerası kullanıldığı teknoloji bakımından ve sahip olduğu kamera türüne göre 2 ye ayrılmaktadır.

Kullanıldığı Teknoloji Bakımından

IP Kameralar

Tamamen dijital olduğundan kayıt cihazına gerek duyulmayan kameralardır.

Analog Kameralar

Eski üretim olan ve alınan görüntünün kayıt altına alınması için kayıt cihazına ihtiyaç duyulan kameralardır.

Termal Kameralar

Canlılardaki sıcaklık farklarını tespit etme özelliğine sahip kameralardır.

Sahip Olduğu Kamera Şekline Göre

Kutu Kameralar

İsteğe uygun olarak lensleri değiştirilebilmektedir. Hava koşullarına karşı dayanıksızdır.

Bullet Kameralar

Kızılötesi ışınlar kullanabilen kamera çeşididir.

Dome Kameralar

Genellikle ev ya da iş yerlerinde kullanılan duvara monte edilen ve diğer kamera çeşitlerine göre daha tasarım duran kameralardır.

PTZ Kameralar

Uzaktan yönlendirme ve zoom özelliğine sahip olan en gelişmiş kamera çeşididir.

read more